CrazyKids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CrazyKids

Geleceğin nesilleri çılgın çocuklar..
 
AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Banner
-BizCocuklar-
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama
 
 

Sonuç :
 
Rechercher çıkıntı araştırma
En iyi yollayıcılar
Esra
aziz nesin Vote_lcapaziz nesin Voting_baraziz nesin Vote_rcap 
Seda
aziz nesin Vote_lcapaziz nesin Voting_baraziz nesin Vote_rcap 
Aslıhan
aziz nesin Vote_lcapaziz nesin Voting_baraziz nesin Vote_rcap 
Efgersiz
aziz nesin Vote_lcapaziz nesin Voting_baraziz nesin Vote_rcap 
batuhan
aziz nesin Vote_lcapaziz nesin Voting_baraziz nesin Vote_rcap 
ikimizah
aziz nesin Vote_lcapaziz nesin Voting_baraziz nesin Vote_rcap 
*duygu*
aziz nesin Vote_lcapaziz nesin Voting_baraziz nesin Vote_rcap 
kurabiyecik
aziz nesin Vote_lcapaziz nesin Voting_baraziz nesin Vote_rcap 
En son konular
» yoklama defteri
aziz nesin Icon_minitimePerş. Eyl. 25, 2008 8:24 pm tarafından Esra

» Ban!
aziz nesin Icon_minitimePerş. Eyl. 25, 2008 8:24 pm tarafından Esra

» Sorunlar-22.09.08
aziz nesin Icon_minitimeSalı Eyl. 23, 2008 8:24 pm tarafından Esra

» Gelişme-Görevler-20.09.08
aziz nesin Icon_minitimeC.tesi Eyl. 20, 2008 9:20 pm tarafından Aslıhan

» (-BizCocuklar-) Eski forumumuz yenilendi-20.09.08
aziz nesin Icon_minitimeC.tesi Eyl. 20, 2008 8:53 pm tarafından Aslıhan

» Sohbet Edelim
aziz nesin Icon_minitimePerş. Eyl. 18, 2008 5:39 pm tarafından Esra

» Hayatın anlamı?..
aziz nesin Icon_minitimeÇarş. Eyl. 17, 2008 8:25 pm tarafından Seda

» -Gece Sohbeti-
aziz nesin Icon_minitimeÇarş. Eyl. 17, 2008 8:24 pm tarafından Seda

» Türkçe!!
aziz nesin Icon_minitimeÇarş. Eyl. 17, 2008 8:23 pm tarafından Seda

Anket
Annenizi mi seversiniz babanızı mı?
 Annemi
 Babamı
 Hiç biri. Kardeşim.
 Hayıır.. Köpeğim/Kedim vs. hayvanım.
 İkisini de.
 Tüm ailem.
 Hiç biri. Ben kimseyi sevmem.
Sonuçları Gör
Ortaklar

 

 aziz nesin

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Esra

Esra

Kadın
Mesaj Sayısı : 372
Yaş : 26
Nerden : izmir
Kayıt tarihi : 13/08/08

aziz nesin Empty
MesajKonu: aziz nesin   aziz nesin Icon_minitimePaz Ağus. 24, 2008 1:11 pm

Aziz Nesin (asıl adı Mehmet Nusret) (d. 20 Aralık 1915, Heybeliada, İstanbul - ö. 5 Temmuz 1995, Alaçatı, Çeşme, İzmir), mizah, kısa öykü, tiyatro ve şiir dallarında pek çok yapıtı bulunan Türk mizah yazarı.
Çocukluğu [değiştir]

Aziz Nesin, 20 Aralık 1915'de İstanbul Heybeliada'da doğdu. Babası Abdülaziz Bey Giresun'un Şebinkarahisar ilçesine bağlı Ocaktaşı köyünden İstanbul'a yerleşti ve bahçıvanlık yaparak geçimini temin etti.[1] Abdülaziz Bey, torunu Ateş Nesin'e göre "dini bütün...II. Abdülhamit hayranı, sıkı bir ****** düşmanıydı".[1]

Öğrenim hayatı [değiştir]

Aziz Nesin, 1924'te İstanbul Süleymaniye'deki adı daha sonra İstanbul 7. İlkokul olarak değiştirilecek olan "Kanuni Sultan Süleyman İptidai Mektebi'nin 3. sınıfına girdi. İki yıl Darüşşafaka Lisesi'nde okuduktan sonra, 1935'de Kuleli Askeri Lisesi'ni, 1937'de Ankara'da Harp Okulu'nu bitirip asteğmen oldu. Son olarak 1939'da Askeri Fen Okulu'nu bitirdi. Bu dönemde bir yandan da Güzel Sanatlar Akademisi Süsleme Bölümü’ne devam etti. Bir röportajında ona bu eğitim hayatının ‘Fikri takip’ dedikleri şeyi getirdiğini belirtmiştir.

Çalışma hayatı [değiştir]

Çalışma hayatı aslen Ankara Harp Okulu'nu bitirmesinin ardından asteğmen rütbesiyle orduya katılmasıyla başlamıştır Nesin'in. Ardından da subay olarak Anadolu ve Trakya’nın çeşitli yerlerinde görev yapacaktı.

1941'den başlayarak 2. Dünya Savaşı yıllarında 2 yıl Trakya'da çadırlı ordugahta görev yaptığı bilinir. 1942'de Erzurum Müstahkem Mevkii İstihkam Taburu Bölük Komutanlığı'na atandı ve bir bomba kazasında yaralandı. Erzincan'da depremde yıkılmış bir cephaneliğin boşaltılmasıyla görevlendirildi. 1944'de Ankara'da Harp Okulu'nda açılan ilk tank kursuna katıldı. Aynı yıl Zonguldak'ta uçaksavar top mevzileri yaptırmakla da görevlendirildikten sonra üsteğmen rütbesindeyken “görev ve yetkisini kötüye kullandığı” suçlamasıyla askerlikten uzaklaştırıldı.

Askerlikten ayrılmasının ardından bir süre bakkallık, muhasiplik gibi işler yaptı. 1945 yılında ise gazeteciliğe başladı. Önceleri Sedat Simavi’nin çıkardığı “Yedigün” dergisine girdi; daha sonra Karagöz gazetesinde de yapacağı gibi redaktörlük ve yazarlık yaptı. Aynı yıllarda profesyonel olarak oyun yazarlığı yaptı ve Tan gazetesinde köşe yazarlığına başladı. 4 Aralık 1946'da bir grup üniversite gencinin Tan gazetesini yakması üzerine, sekiz sayı süren, “Cumartesi” adlı haftalık magazin dergisini çıkarmaya girişti. Bu dergi denemesi de sonlanınca, “Vatan” gazetesinde çalışmaya başladı. Aynı yıl, ilk bağımsız yapıtı olan "Parti Kurmak Parti Vurmak" adlı 16 sayfalık broşürü de yayınlanmıştı.

1946'da Sabahattin Ali’yle birlikte Marko Paşa mizah gazetesini çıkardı ve büyük ses getirdi. Dergi dönemin politikacılarını ve tiplemelerini sözünü esirgemeden eleştirmeyi bilmiş, tüm baskıların ve defalarca kapatılmasının getirdiği zor koşullara karşın ulaştığı satış rakamlarına ulaşmıştır. Ancak davalar ve suçlamalar dergi yazarlarına epeyi zor dönemler yaşatmıştır. Nitekim yeni adlarla sürdürmeye çalıştıkları "Markopaşa" ekolünün hararetle eleştirdiği Amerikan yardımının Türkiye üzerindeki emellerine değindiği henüz yayınlanmamış olan “Nereye Gidiyoruz?” adlı yazısı nedeniyle; 12 Ağustos 1947’de on ay ağır hapis ve üç ay on gün de Bursa’da “emniyet-i umumiye nezareti” altında bulundurulma cezasına çarptırıldı.

İkinci kitabı Azizname’yi 1948’de çıkardı. Taşlamalardan oluşan bu kitap için İstanbul 2.Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. 4 ay tutuklu olarak süren dava sonunda mahkumiyet almadı; ancak 1949 yılında İngiltere Prensesi Elizabeth, İran Şahı Rıza Pehlevi, Mısır Kralı Faruk birlikte Ankara’daki elçilikleri aracılığıyla Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na resmen başvurarak, bir yazısında kendilerini aşağıladığı iddiasıyla aleyhine dava açınca 6 ay hapse mahkum edildi.

1952'de İstanbul'da Levent'te bir dükkan kiraladı ve Oluş Kitabevi'ni açtı; Levent sakinlerine gazete dağıtma işini sürdürmekle beraber, iki küçük çocuğunun geçimini sağlayamayınca, 1953'de Beyoğlu'nda bir ortağıyla "Paradi Fotoğraf Stüdyosu"'nu kurdu. 1954'te Akbaba dergisinde takma adlarla öyküler yazmaya başladı. Zira edebiyat hayatında iki yüze yakın takma ad kullanmıştır.

1955'de 6-7 Eylül faciası olarak tarihimize gelen İstanbul'daki azınlıkların ev ve dükkanlarının korkunç yıkımına suçlu aranmaya başlanmıştı. Aziz Nesin de suçlu olarak Sıkıyönetimce tutuklandı.

Dolmuş”, (1955); “Yeni Gazete” (1957), Akşam (1958), “Tanin” (1960), "Günaydın" (1969), Aydınlık (1993) gibi dergi ve gazetelerde yayımlanan gülmece öyküleri, röportajlar ve fıkralarla Çağdaş Türk edebiyatının tanınmış ve en verimli kalemlerinden biri durumuna geldi.

1956'da Kemal Tahir’le birlikte Düşün Yayınevi’ni kurdu. 1958’de “Dolmuş-Karikatür” dergisi ile birleşerek 1963'e dek yayıncılığı tek başına sürdürdü. Bir yandan da Yeni Gazete, Akşam ve Tanin'de günlük köşe yazıları yazdı. 1962'de 42 sayı yaşayacak olan “Zübük” adlı mizah dergisini çıkardı.

1956 yılında İtalya’da (Bordighera’da) yapılan ve 22 ülkenin katıldığı Uluslararası Gülmece Yarışmasında ilk ödül olan Altın Palmiye’yi ‘Kazan Töreni’ adlı öyküsüyle kazandı. Ertesi yıl aynı ödülü ‘Fil Hamdi’ adlı Öyküsüyle ikinci kez kazandı. İlk ödülünü 1960 yılında devlet hazinesine bağışladı.

Yayınevinin Şubat 1963’te yanması üzerine, yazarlığı tek uğraş edindi. İlk kez 1965 yılında -ancak elli yaşındayken bu hakkı elde edebilmişti- bir pasaport alabildi. Berlin ve Weimar'daki Antifaşist Yazarlar Toplantısı'na davetli olarak katıldı. Altı ay süren bu ilk yurtdışı gezisinde, Polonya, Sovyetler Birliği, Romanya ve Bulgaristan'a gitti.

Nesin, 1966'da Bulgaristan'da yapılan uluslararası gülmece yarışmasında birincilik ödülü olan Altın Kirpi'yi "Vatani Vazife" adlı öyküsüyle kazandı. 1968'de Milliyet Gazetesi'nin açtığı Karagöz oyunu yarışmasında "Üç Karagöz" oyunuyla birincilik ödülü aldı.

1969'da Moskova'da yapılan uluslararası gülmece yarışmasında "İnsanlar Uyanıyor" adlı öyküsüyle Krokodil birincilik ödülü, 1970'de de Türk Dil Kurumu'nun oyun ödülünü "Çiçu" adlı oyunuyla kazandı

1972’de Nesin Vakfı’nı kurdu. Vakıf’ta, her yıl belirli sayıda alınan kimsesiz ve yoksul çocukların bakım ve eğitimlerini üstlendi. Kitaplarının tüm gelirini vakfa bıraktı.

1976-1980 arasında her yılın edebiyat ürünlerinden seçmelerin bulunduğu "Nesin Vakfı Edebiyat Yıllığı"'nı çıkardı. 1974'de Asya-Afrika Yazarlar Birliği'nin Lotus ödülünü kazanan Nesin, 1975 Lotus ödülünü almak için Filipinler'in başkenti Manila'da yapılan törene katıldı. 1976'da Bulgaristan'da Gabrovo kentinde düzenlenen gülmece kitabı uluslararası yarışmasında birinciliği elde ederek Hitar Petar ödülünü kazandı. 1977'de Türkiye Yazarlar Sendikası Başkanı seçilen Nesin, bu göreve uzun yıllar devam etti.

1978'de "Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz" adlı romanıyla Madaralı Roman Ödülü'nü kazanırken, 1982'de Vietnam'daki Asya-Afrika Yazarlar Birliği toplantısından dönüşte Moskova'da kalp hastalığından hastaneye kaldırılan Nesin, "Kalp Hastalıkları Araştırma Merkezi"nde bir ay kalarak tedavi gördü.

1983'de Amerika Birleşik Devletleri'nde Indiana Üniversitesi'nin düzenlediği uluslararası toplantıya çağrılan Nesin, pasaportu geri alındığı için bu toplantıya katılamadı.

20 Aralık 1984'de Şan Sinema Salonu'nda 70. doğum günü töreni yapıldı. 1984'de Aydınlar Dilekçesi girişiminde bulundu. 1985'de Ekin A.Ş'nin kurulması girişiminde bulundu. Aynı yıl, İngiltere'de PEN Kulüp onur üyeliğine seçildi ve TÜYAP'ın düzenlediği "Halkın Seçtiği Yılın Yazarı" ödülünü kazandı.

Nesin, 1989'da "Demokrasi Kurultayı"nın toplanmasında etkin görev aldı ve oluşturulan "Demokrasi İzleme Komitesi"nin iki başkanından biri oldu. Aynı yıl, Sovyet Çocuk Fonu'nun ilk kez verilen "Tolstoy Altın Madalyası"na değer görüldü.

19 Mart 1990'da Ankara Sanat Kurumu'nda 75. yaşını kutlayan Nesin, 2 Temmuz 1993'de Pir Sultan Abdal etkinliklerine katılmak üzere Sivas'a gitti. 37 kişinin yaşamını yitirdiği Madımak Oteli katliamından sağ kurtuldu.

Yazar, söyleşi ve imza günü için gittiği Çeşme Alaçatı’da, (Sivas Katliamı"nın 3. yıldönümünden 3 gün sonra) 5 Temmuz’u 6 Temmuz’a bağlayan gece sabaha karşı geçirdiği kalp kriziyle yaşama veda etti. Cenazesi Çeşme Cumhuriyet Savcısı’nın isteğiyle otopsi yapılmak üzere 6 Temmuz’da İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’ne getirildi. 7 Temmuz 1995’de vasiyeti gereği hiçbir tören yapılmaksızın ve yeri belli olmayacak şekilde Çatalca’daki Nesin Vakfı’nın bahçesine gömüldü. Ardında 80 yıllık mücadele, sayısız başarı ve "Nesin Vakfı"'nı bıraktı.

Ankara Uluslararası Film Festivali çerçevesinde verilen özel ödüllerin arasında "Aziz Nesin Emek Ödülü" verilmektedir.

_________________
aziz nesin 664
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Esra

Esra

Kadın
Mesaj Sayısı : 372
Yaş : 26
Nerden : izmir
Kayıt tarihi : 13/08/08

aziz nesin Empty
MesajKonu: Geri: aziz nesin   aziz nesin Icon_minitimePaz Ağus. 24, 2008 1:11 pm

Başlıca yazım biçimleri [değiştir]

Aşağıda, Aziz Nesin'e özgü başlıca yazım biçimleri verilmiştir.
Vikisöz'de
Aziz Nesin ile ilgili özlü sözler bulunur.

-beri, -buçuk, aradabir, arasıra, arayer, azbiraz, azçok, azkaldı, azkalsın, başüstüne, beribenzer, bibakıma, bibaşına, biçok, bidolu, bigün, bikaç, bikez, birara, birarada, birdenbire, biriki, bisüre, bisürü, bir şey, bitakım, bitane, bitek, bitürlü, biyana, biyer, buyüzden, candarma, cıgara, çokaz, enaz, ençok, epiy, fotograf, gülegüle, hangibir, herhangibiri, herneyse, herşey, hertürlü, heryan, heryer, herzaman, hiçbir şey, hiçkimse, hoşgeldin, hoşbulduk, Istanbul, ikidebir, işgören, kıravat, kimbilir, nağra, pekaz, pekçok, sağol, Sıvas, tiren, ya da ve yazıyla gösterilen her sayı bitişik
Eserleri [değiştir]

Hikayeleri [değiştir]

* Parti Kurmak ve Parti Vurmak (1946)
* Geriye Kalan (1953)
* İt Kuyruğu (1955)
* Yedek Parça (1955)
* Fil Hamdi (1956)
* Damda Deli Var (1956)
* Koltuk (1957)
* Kazan Töreni (1957)
* Deliler Boşandı (1957)
* Mahallenin Kısmeti (1957)
* Ölmüş Eşek (1957)
* Hangi Parti Kazanacak? (1957)
* Toros Canavarı (1957)
* Memleketin Birinde (1958)
* Havadan Sudan (1958)
* Bay Düdük (1958)
* Nazik Alet (1958)
* Gıdıgıdı (1958)
* Aferin (1959)
* Kördöğüşü (1959)
* Mahmut ile Nigar (1959)
* Hoptirinam (1960)
* Gözüne Gözlük (1960)
* Ah Biz Eşekler (1960)
* Yüz Liraya Bir Deli (1961)
* Bir Koltuk Nasıl Devrilir (1961)
* Biz Adam Olmayız (1962)
* Yeşil Renkli Namus Gazı (1964)
* Sosyalizm Geliyor Savulun (1965)
* İhtilali Nasıl Yaptık (1965)
* Rıfat Bey Neden Kaşınıyor (1965)

* Vatan Sağolsun (1968)
* İnsanlar Uyanıyor (1972)
* Hayvan Deyip Geçme (1973)
* Seyyahatname (Duyduk Duymadık Demeyin) (1976)
* Büyük Grev (1978)
* Benim Delilerim (1979)
* 70 Yaşım Merhaba (1984)
* Kalpazanlık Bile Yapılamıyor (1984)
* Maçinli Kız için Ev (1987)
* Nah Kalkınırız (1988)
* Rüyalarım Ziyan Olmasın (1990)
* Aşkım Dinimdir (1991)
* Gözünüz Aydın Efendim (1997)
* Herkesin İşi Gücü Var (2005)
* Bende Çocuktum (1979

Romanları [değiştir]

* Kadın Olan Erkek (1955)
* Gol Kralı Sait Hopsait (1957)
* Erkek Sabahat (1957)
* Saçkıran (1959)
* Zübük (1961)
* Şimdiki Çocuklar Harika (1967)
* Tatlı Betüş (1974)
* Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz (1977)
* Surnâme (1976)
* Tek Yol (1978)

Anıları [değiştir]

* Bir Sürgünün Hatıraları (1968)
* Böyle Gelmiş Böyle Gitmez (1. bölüm 1966, 2. bölüm 1976)
* Poliste (1967)
* Salkım Salkım Asılacak Adamlar (1987)
* Rüyalarım Ziyan Olmasın (1990)

Masalları [değiştir]

* Memleketin Birinde (1953)
* Hoptirinam (1960)
* Uyusana Tosunum (1971)
* Aziz Dededen Masallar
* La Fontaine'nin Yazamadığı Masal

Taşlamaları [değiştir]

* Azizname (1948)

Fıkra kitapları [değiştir]

* Nutuk Makinası (1958)
* Az Gittik Uz Gittik (1959)
* Merhaba (kitap) (1971)
* Suçlanan ve Aklanan Yazılar (1982)
* Ah Biz Ödlek Aydınlar (1985)
* Korkudan Korkmak (1988)

Gezi notları [değiştir]

* Duyduk Duymadık Demeyin (1976)
* Dünya Kazan Ben Kepçe (1977)

Oyunları [değiştir]

* Biraz Gelir misiniz (1950)
* Bir Şey Yap Met (1959)
* Toros Canavarı (1963)
* Düdükçülerle Fırçacıların Savaşı (1968)
* Çiçu (1970)
* Tut Elimden Rovni (1970)
* Hadi Öldürsene Canikom (1970)
* Beş Kısa Oyun (1979)
* Bütün Oyunları (Adam Yayınları) (1981)
* Maçinli Kızın Evi(1959)
* Başarımı Karılarıma Borçluyum (1992)

Şiirleri [değiştir]

* Sondan Başa (1984)
* Bağışla (1986)
* Kendini Yakalamak (1988)
* Hoşçakalın (1990)
* Sivas Acısı (1995)
* En Uzun Maraton
* Kimin Var ki

Konuşmaları [değiştir]

* İnsanlar Konuşa Konuşa (1988)
* Çuvala Doldurulmuş Kediler (1995)

Aldığı ödüller [değiştir]

* 1956 - Altın Palmiye, İtalya (Kazan Töreni adlı öyküsüyle)
* 1957 - Altın Palmiye, İtalya (Fil Hamdi adlı öyküsüyle)
* 1966 - Altın Kirpi, Bulgaristan (Vatani Vazife adlı öyküsüyle)
* 1968 - Milliyet Gazetesi 6. Karacan Armağanı Birincilik Ödülü (Üç Karagöz adlı oyunuyla)
* 1969 - Krokodil Ödülü, Sovyetler Birliği (İnsanlar Uyanıyor adlı öyküsüyle)
* 1970 - Türk Dil Kurumu Tiyatro Ödülü (Çiçu adlı oyunuyla)
* 1975 - Lotus Asya-Afrika Yazarlar Birliği Ödülü
* 1977 - Bulgaristan Uluslararası Gülmece Kitapları Yarışması Hitar Petar Ödülü
* 1978 - Madaralı Roman Ödülü (Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz adlı romanıyla)
* 1985 - TÜYAP Halkın Seçtiği Yılın Yazarı

_________________
aziz nesin 664
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
batuhan

batuhan

Erkek
Mesaj Sayısı : 64
Yaş : 25
Kayıt tarihi : 03/09/08

aziz nesin Empty
MesajKonu: Geri: aziz nesin   aziz nesin Icon_minitimeC.tesi Eyl. 06, 2008 9:59 am

palaşım için saol
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Esra

Esra

Kadın
Mesaj Sayısı : 372
Yaş : 26
Nerden : izmir
Kayıt tarihi : 13/08/08

aziz nesin Empty
MesajKonu: Geri: aziz nesin   aziz nesin Icon_minitimeC.tesi Eyl. 06, 2008 12:45 pm

rica ederim..

_________________
aziz nesin 664
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Seda

Seda

Kadın
Mesaj Sayısı : 343
Yaş : 23
Nerden : İzmir
İş/Hobiler : Öğrenci/Kitap okuma-Bilgisayar-Müzik-Tv-Kuzularım :)
Kayıt tarihi : 13/08/08

aziz nesin Empty
MesajKonu: Geri: aziz nesin   aziz nesin Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 3:55 pm

Paylaşımın için çok teşekkür ederim Esra'mm..

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://sedagirl.realbb.net/forum.htm
Efgersiz

Efgersiz

Erkek
Mesaj Sayısı : 313
Yaş : 22
Nerden : İzmir
İş/Hobiler : öğrenci/rock şarkıdinlemek
Kayıt tarihi : 08/09/08

aziz nesin Empty
MesajKonu: Geri: aziz nesin   aziz nesin Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 9:54 pm

paylaşım için saol
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Esra

Esra

Kadın
Mesaj Sayısı : 372
Yaş : 26
Nerden : izmir
Kayıt tarihi : 13/08/08

aziz nesin Empty
MesajKonu: Geri: aziz nesin   aziz nesin Icon_minitimeÇarş. Eyl. 17, 2008 5:45 pm

rica ederim..

_________________
aziz nesin 664
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Aslıhan
Admin
Aslıhan

Kadın
Mesaj Sayısı : 342
Yaş : 23
Nerden : İzmir
İş/Hobiler : Dans-Müzik-İnternet-Kitap ve daha bir sürü şey..
Kayıt tarihi : 12/08/08

aziz nesin Empty
MesajKonu: Geri: aziz nesin   aziz nesin Icon_minitimeÇarş. Eyl. 17, 2008 5:47 pm

Arkadaşlar "teşekkür ederim" yerine "teşekkürler" ya da "paylaşım için sağol" demek daha doğru olur.. Daha iyi olur yani kendi adınıza teşekkür etmiş olmazsınız.

_________________
aziz nesin Imsamls7

AnLamıyorum!
Hiç birşey eskisi gibi değiL!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://crazykids.benimforum.org
Esra

Esra

Kadın
Mesaj Sayısı : 372
Yaş : 26
Nerden : izmir
Kayıt tarihi : 13/08/08

aziz nesin Empty
MesajKonu: Geri: aziz nesin   aziz nesin Icon_minitimeÇarş. Eyl. 17, 2008 5:49 pm

katılıyoum canım ayrıca pmye bkarsan sevinirim..acelem var çıkıcamda..

_________________
aziz nesin 664
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
aziz nesin
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
CrazyKids :: Her Konuda :: Edebiyat :: Yazar Biyografileri-
Buraya geçin: